Connect with us

LAJME

Daçiq ofendon rëndë: Pa naj dhan Mitrovicën mos më dilni para ju politikanët e Kosovës

Published

on

“Nga këtu, nga Mitrovica, dëshiroj të porosis se derisa jemi të gatshëm të luf tojmë për atë që është e jona, ajo që është e jona nuk do të humbet kurrë.

Dhe derisa jemi të gatshëm të luf tojmë nuk do të humbim kurrë. Dëshiroj që nga Mitrovica të dëgjojë e gjithë Serbia se ne jemi të gatshëm të luf tojmë, për këtë arsye jemi në tokën tonë.

Sikurse gjeneratat para nesh që kanë rezístuar, sikurse gjeneratat para nesh që kanë rezístuar në kohë të err ëta me familjet e tyre, duke ruajtur dhe duke mbrojtur njëri-tjetrin, të bashkuar e me dashuri kanë pritur dhe kanë përjetuar ditë më të mira, kështu që edhe populli ynë në Kosovë sot është i bashkuar dhe i vendosur të vazhdojë të ruajë dhe të mbrojë, që të luf tojë në mënyrë që të jetë krenar i gjithë kombi”

Continue Reading

LAJME

Bëhuni Gati Per Te Udhetuar! Cilat Shtete Të Europës Janë Të Hapura Për ?

Published

on

By

Lista e shteteve që mirëpresin njerëzit e vaks1nuar po rritet nga koha në kohë. Bërja e vaks1nës po lehtëson kufizimet e udhëtimit në disa vende dhe është e vetmja mënyrë që udhëtarët të qarkullojnë lirshëm.

Megjithatë, edhe për qytetarët e vaksinuar, procesi i fluturimeve mbetet i ndërlikuar. Rregullat ndryshojnë nga një vend në tjetrin. Disa shtete refuzojnë lloje të caktuara të vaks1nave, ndërsa të tjerët ende kërkojnë karantinim.

Thuajse në të gjitha rastet, udhëtarët duhet të vaks1nohen plotësisht; pra të kryejnë të dy dozat. Ndaj, është e rëndësishme që të lexoni rregullat paraprake. Më poshtë, lista e destinacioneve ku mund të udhëtoni lirshëm në Europë:

Kroaci, Qipro, Estonia, Franca, Gjeorgjia, Greqia, Islanda, Madeira, Portugali, Malta, Mali i Zi, Polonia, Sllovenia
Huazuar nga: CNBC.scan

Continue Reading

LAJME

Rama nis menjëherë ‘spastrimet’ në PS, “shkrin” strukturat dhe njofton mbledhjen e jashtëzakonshëm! Çfarë pritet?

Published

on

By

Kryetari i socialistëve, Edi Rama ka mbledhur deputetët e PS-së të rinj dhe të vjetër pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Rama ka bërë të ditur se pas fitimit të zgjedhjeve është momenti i duhur për të thirrur Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS-së.

Ai paralajmëroi se PS-ja më 12 qershor do të ketë 30-vjetorin dhe se do të jetë momentin edhe për rifreskimin e PS-së..

“Kongres të jashtëzakonshëm, por edhe të paraqesim edhe vizionin Shqipëria 2030. Qeveria e re do të formohet fill pas sezonit të verës, por puna do të nisë tani. Kongresi i Jashtëzakonshëm do të zgjedhë edhe asambelenë kombëtare kur do të hyjnë më të mirët. Jemi gati për ta braktisur llogoren e luftës së vjetër. Mandati i tretë nuk duhet t’i ngjajë në asnjë mënyrë dy të parëve në marrëdhëniet me opozitën, sado që të na sulmojnë të na shajnë dhe të provokojnë nga legjitimimi i dhënë nga votuesit, nga mos gëlltitja e humbjes së tyre”, tha Rama.

Continue Reading

LAJME

Politikani i njohur zbulon detajet e forta: Këtë herë kam parë njerëz të Fatos Nanos që kanë dalë në fushatë

Published

on

By

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edvin Kulluri ka listuar një sërë arsyesh se pse Edi Rama fundosi thellë opozitën në zgjedhje.

Sipas Kullurit, në këto zgjedhje, Rama pati në “ndihmë” edhe njerëz të ish-kryeministrit Fatos Nano që sipas tij kanë dalë në fushatë.

“Këtë herë kam parë njerëz të Nanos që kanë dalë në fushatë, në jug e në Tiranë. Në mandatin e dytë opozitar ne e e mbajmë të përçarë partinë”, tha Kulluri për abc news.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2021 Fakte.site